تبلیغات
یک فنجان چای داغ - تبریک به آقای «شان علی استون» به خاطر پیوستن به حزب الله


ابتدا کمی از بیوگرافی شان استون بدانید:

شان علی استون (به انگلیسی: Sean Ali Christopher Stone) متولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۸۴، نیویورک سیتی) بازیگر، کارگردان و تهیه کننده آمریکایی است. وی فرزند الیور استون کارگردان آمریکایی برنده اسکار است.[۱] او اواخر شهریورماه امسال برای آشنایی با سینما و سینماگران ایرانی به ایران آمد و در جشنواره‌ی فجر در کنفرانس بین‌المللی «هالیوودیسم و سینما» حضور یافت.وی فرزند «الیور استون»، کارگردان سرشناس‌ هالیوود است که به‌عنوان بازیگر در فیلم‌های «سالوادور‌»، «متولد چهار جولای»‌، «نیکسون»‌، «قاتل بالفطره» و «دبلیو» ایفای نقش داشته است.

Ali stin-شان علی استون-raze57
شان علی استون- کارگردان و بازیگر آمریکایی مسلمان

استون همچنین نویسندگی فیلم‌های «گری استون»، «جنگ علیه زمان» و «تجرد» را به‌عهده داشته و در مقام کارگردان و تهیه‌کننده نیز فیلم‌های «مرگ اسکندر»‌، «گری استون»‌ و «کمال ضد خوب است» را در کارنامه خود دارد.

وی در جشنواره‌ی فجر در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی ایسنا گفت: «آمریکایی‌ها دایم درباره جنگ و تحریم ایران صحبت می‌کنند. برای همین من به ایران آمدم تا همبستگی خودم را با شما نشان دهم و با شرایط حاکم بر کشور بیشتر آشنا شوم. بهبود رابطه‌ی ایران با کشورهای غربی از طریق گفت‌و‌گو ممکن خواهد بود و به نظر من مهم‌ترین دستاورد این کنفرانس‌ها این است که با غربی‌ها صحبت و گفت‌و‌گو کنیم.»

پسر کارگردان ضدآمریکایی هالیوود درباره‌ی نقش سینما در بیداری اسلامی خاطرنشان کرد: «آثار مستندی که از سال گذشته درباره انقلاب‌های مردمی در کشورهای عربی ساخته شده‌اند، یعنی فیلم‌هایی را که با دوربین‌های دستی گرفته شده‌اند، می‌توان به سینمای انقلابی تعبیر کرد. همانطور که سال گذشته در آمریکا در تظاهرات مردم فیلم‌های زیادی با دوربین‌های دستی گرفته شد. آفریقا، مصر و چندین کشور دیگر آثار تحسین‌برانگیزی تولید کردند که به شیوه‌ای انقلابی نقطه‌نظر آن‌ها را نشان می‌دهد.» [۲]

شان علی استون گفت: فکر می‌کنم همان‌طور که حکومت بابل فرو ریخت، قدرت‌های امروز دنیا نیز فرو می‌ریزند، چرا که مردم با ایمان خود قیام‌های منطقه را آغاز کرده‌اند.

«شان استون» در حاشیه مراسم مسلمان شدنش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: جنبش وال‌استریت پایانی ندارد چرا که در دل مردم جای گرفته است.

“شان استون” که جهت شرکت در کنفرانسی به ایران سفر کرده بود در روز ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ در دفتر آیت الله محمد ناصری در اصفهان شهادتین خوانده و مسلمان شد. وی  در ادامه با اشاره به دلایل اسلام آوردنش افزود: دین اسلام ادامه کلمه خداوند است، خداوندی که حضرت خلیل و حضرت موسی را فرستاده و تمام مذاهب و اصول ادیان را یکی کرده است.

این هنرمند آمریکایی با بیان اینکه حضرت محمد (ص) در زمانی که دنیا پر از کفر بود تمام مردم را با هم متحد کرد، ادامه داد: من شجاعت و معرفت رسول خدا (ص) را می‌فهمم و به همین دلیل نیز مسلمان شدم.

وی با اشاره به اینکه مذاهب دیگر هم مانند اسلام یک خدا را می‌پرستند، تاکید کرد: “لا اله الا الله” مفهوم جدیدی نیست، بلکه همواره در ادیان مختلف بوده اما نوع بیانش تفاوت داشته است.

استون در پاسخ به این سؤال که آیا خانواده شما در جریان مسلمان شدن شما قرار گرفته‌اند و واکنش آنها با این موضوع چه بوده است، گفت: زیاد اطلاع ندارد؛ من با مسلمان شدن در واقع پیرو تمام ادیان نیز هستم، تمام ما در چشم خداوند که یک قدرت است، یکی هستیم.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا در ۲۷ سالگی به اسلام روی آورده‌اید، اظهار داشت: من قرآن را خواندم اما با یک شب قرائت قرآن نمی‌توان مسلمان شد و تمام عمر باید آن را تلاوت کرد، مسلمان شدن من دستور خداوند بوده است، من کسی نیستم که بخواهم زمانش را تعیین کنم.

این هنرمند تازه مسلمان شده آمریکایی درباره احساسش در زمان قرائت شهادتین، گفت: یک عالم روحانی و مقدسی در آن شرایط بود که فکر کردم ارتباط خاصی با خداوند برقرار شده است.

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره شرایط آینده مسلمانان در منطقه افزود: من فکر می‌کنم همان‌طور که بابل فرو ریخت، قدرت‌های دنیا نیز فرو می‌ریزند و این تفاوتی بین افرادی است که ایمان دارند و غربی‌ها که ایمان ندارند.

استون در پاسخ به این سؤال خبرنگار فارس که سرنوشت جنبش وال‌استریت در آمریکا را چگونه ارزیابی می‌کنید، بیان داشت: وال‌استریت جنبشی است که پایان ندارد چرا که در دل مردم جای گرفته است.[۳]

پدر او ویلیام الیور استون کارگردان ٬ نویسنده و تهیه کننده آمریکایی، می باشد. وی به واسطه کارگردانی سری فیلمهایی که در مورد جنگ ویتنام ساخته شده بود به شهرت رسید و تا کنون دو بار موفق به دریافت جایزه اسکار گردیده. وی سازنده فیلم الکساندر در مورد زندگی اسکندر مقدونی نیز می باشد. اون متولد ۱۵ سپتامبر ۱۹۴۶ (۶۲ سال)کشور آمریکا شهرنیویورک می باشد.

.

بازیگری

سال ساخت فیلم
۲۰۱۲ Don’t Pass Me By
۲۰۱۱ Graystone
۲۰۱۱ Nevo
۲۰۱۰ وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد
۲۰۰۸ دبلیو
۱۹۹۹ هر یکشنبه کذایی
۱۹۹۷ دور برگردان (فیلم)
۱۹۹۵ Nixon
۱۹۹۴ Natural Born Killers
۱۹۹۳ Heaven & Earth
۱۹۹۱ JFK
۱۹۹۴۱ دورز
۱۹۸۹ متولد چهارم ژوئیه
۱۹۸۷ وال استریت (فیلم)
۱۹۸۶ Salvado

.

کارگردانی

سال ساخت فیلم
۲۰۱۱ Graystone
۲۰۰۸ Singularity کوتاه
۲۰۰۷ Nuremberg: The 60th Anniversary Director’s Cut مستند
۲۰۰۵ Perfect Is the Enemy of Good مستند
۲۰۰۵ Resurrecting ‘Alexander’ مستند
۲۰۰۵ The Death of ‘Alexander’ مستند
۲۰۰۵ Fight Against Time: Oliver Stone’s Alexander مستند
لطفا به ادامه ی مطلب توجه فرمایید:

آقای شان علی استون، بازیگر و کارگردان هالیوود که به تازگی در ایران مسلمان شده اند،

در برنامه ی «راز» حرف خیلی قشنگی زدن...

ایشون گفتن: «2012 پایان دنیا نیست، بلکه پایان این دوران است.»

از این حرفشون خیلی خوشم اومد.

از اونجایی که در عصر ما دو تفکر عمده ی حاکم برجهان، تفکر شیعه و یهود است، (منظورم یهودیت تحریف شده است که هیچ ربطی به دین موسی (ع) ندارد) عرصه ی دنیا هم محل برخورد این دو تفکر است.

همون طور که می دونین 2012 هم مثل نقشه های ضعیف سال 2000 و ... هست...

که می تواند صحنه ی نبرد و برخورد محکم حق و باطل باشد

البته این نبرد در تمام طول تاریخ انجام می شده،

و به یاری خدا در 2012 حزب ما، یعنی حزب الله، بر حزب شیطان پیروز می شود

و این دوران ظلم و ستم داعیه داران قدرت و استعمار به پایان می رسد...

و وعده ی خداوند تحقق پیدا می کند که صالحان و مظلومان، وارثین زمین شوند

چرا که خداوند در قرآنش وعده داده...

در آیه ی 76 سوره ی نساء نیز این طور فرمان می دهد:

 

«کسانی که ایمان دارند، در راه خدا پیکار می‌کنند؛ و آنها که کافرند، در راه طاغوت [= بت و افراد طغیانگر]. پس شما با یاران شیطان، پیکار کنید! (و از آنها نهراسید!) زیرا که نقشه شیطان، (همانند قدرتش) ضعیف است.»

 

امیدوارم در این راه فیض شهادت در راه عشقمان الله را پیدا کنیم...«اللهم الرزقنا شهادت فی سبیلک»

به امید ظهور منجی...

تبریک می گم به آقای شان علی استون که به حزب الله پیوستند.
طبقه بندی: بیشتر بدانیم،  سیاسی،  دینی،  اجتماعی،  عکس، 
برچسب ها: شان علی استون، تبریک به آقای «شان علی استون» به خاطر پیوستن به حزب الله، بیوگرافی شان استون،