تبلیغات
یک فنجان چای داغ - 2 خبر مهم مربوط به ایران
تاریخ : پنجشنبه 20 بهمن 1390 | 01:49 ب.ظ | نویسنده : امیر حسین عربان
2 خبر مهم مربوط به ایران
  1. ایران با رشد 8 برابری خود در رتبه ی هفدهم اقتصاد دنیا بالاتر از استرالیا، آرژانتین، عربستان و لهستان قرار بگیرد.
  2. هندی ها با دادن پیشنهادی عجیب به ایران منتظر جواب ایران در خصوص نظرشان است!!
خب پیشنهاد هندی ها از این قرار بوده که ما برایشان نفت صادر کنیم و آنها به جای پول گدم بدهند به ما!!!
قضاوت با خودتان!!
لطفا به ادامه ی مطلب توجه فرمایید:

طبق آمار صندوق بین‌المللی پول، ایران با رشد ۸ برابری تولید ناخالص داخلی پس از انقلاب اسلامی، در رده‌بندی اقتصادهای بزرگ جهان با ۴ پله صعود، در جایگاه هفدهم قرار گرفته است.
 
به گزارش فارس، آمارهای منتشر شده از سوی صندوق بین المللی پول نشان می دهد اقتصاد ایران طی ۳۳ سال گذشته روندی رو به رشد را طی کرده و جایگاه خود را در میان بزرگترین اقتصادهای جهان ارتقا داده است.

بر اساس این گزارش  تولید ناخالص داخلی ایران بر اساس قدرت خرید در سال ۱۹۸۰ بالغ بر 114 میلیارد دلار بوده و این رقم در دوران انقلاب اسلامی افزایش یافته و در سال ۲۰۱۱ به 930 میلیارد دلار رسیده است. بدین ترتیب تولیدات سالانه اقتصاد ایران طی ۳۳ سال گذشته ۸ برابر شده است.

به دنبال آن، جایگاه ایران در رده بندی اقتصادهای بزرگ جهان نیز ارتقا یافته است. ایران در سال ۱۹۸۰ بیست و یکمین اقتصاد بزرگ دنیا شناخته می شد اما در سال ۲۰۱۱ به جایگاه هفدهم رسیده است که صعود ۴ پله ای را نشان می دهد. ایران توانسته است چهار کشور عربستان، لهستان، استرالیا و آرژانتین را طی این مدت پشت سر بگذارد.

بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۱ آمریکا با تولید ناخالص داخلی ۱۵ هزار میلیارد دلاری در رتبه نخست قرار گرفته است و کشورهای چین، هند، ژاپن، آلمان، روسیه، برزیل، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، مکزیک،کره جنوبی، اسپانیا، کانادا، اندونزی و ترکیه به ترتیب در رتبه های دوم تا شانزدهم و بالاتر از ایران قرار گرفته اند. تولید ناخالص داخلی ترکیه بر اساس قدرت خرید یک هزار میلیارد دلار اعلام شده است.

استرالیا نیز با تولید ناخالص داخلی 918 میلیارد دلاری یک پله پایین تر از ایران و در جایگاه هجدهم قرار گرفته است.


وزارت خارجه هند پیشنهاد مبادله پایاپای نفت در برابر گندم را به ایران ارائه کرده است.
 
 به گزارش فارس به نقل از روزنامه اکونومیک تایمز، یک مقام آگاه وزارت خارجه هند تاکید کرد دهلی نو پیشنهاد پرداخت پول نفت ایران را از طریق صادرات گندم به این کشور ارائه کرده است و منتظر تصمیم نهایی دولت ایران است.

 بر اساس این گزارش تحریمهای آمریکا و اروپا بر ضد ایران طی ماههای اخیر موجب بروز مشکلاتی برای پرداخت پول نفت صادراتی ایران شده است.

 ایران هر سال 12 میلیارد دلار نفت به هند صادر می کند که این رقم معادل 12 درصد کل نفت وارداتی هند است ایران دومین صادر کننده بزرگ نفت به هند پس از عربستان به شمار می رود.

طبقه بندی: اقتصادی،