تبلیغات
یک فنجان چای داغ - برژینسکی: اسرائیل در صورت حمله به ایران، بیش از پنج سال دوام نمی آورد +فیلم


مشاور امنیت ملی اسبق دولت آمریکا: اسرائیل با این کار بزرگترین ضرر را به خودش خواهد زد و منفورتر خواهد شد. از طرفی یک فاجعه سیاسی هم برای آمریکا خواهد بود. در نتیجه چنین عملی، نفرت بیشتر و گسترده تری نسبت به آمریکا در منطقه ایجاد می شود و وضعیتی به وجود خواهد آمد که آمریکا مجبور شود به طور کلی خاورمیانه را ترک کند.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، بخش هایی از گفتگوی اختصاصی شبکه آمریکایی "اخبار واقعی" (RealNews) [1] با "زیبیگنیو برژینسکی" (ZbigniewBrzezinski) استراتژیست صاحب نام و مشاور امنیت ملی دولت ایالات متحده در دوره جیمی کارتر، جمعه 3 فوریه (14بهمن) در شبکه سلطنت طلب پارس به نمایش در آمد.
در این گفتگو از برژینسکی سؤال می شود: «آیا آمریکا در اثر فشارهای اسرائیل اقدام به حمله به ایران خواهد نمود یا خیر؟»
او در جواب می گوید: «من معتقدم که نباید به اسرائیل فضا و فرصت سوءاستفاده داده بشود. ما نه بچه هستیم و نه نادان که به چنین عمل بی ربطی دست بزنیم. اگر چنین کاری را بکنیم به اختلافات در خاورمیانه دامن زده ایم، جایی که روز به روز تنفر نسبت به آمریکا در آن بیشتر می شود.»
از وی پرسیده می شود: «آیا تهدید اسرائیل نسبت به ایران واقعی است؟»
برژینسکی پاسخ می دهد: «من غیب گو نیستم و نمی دانم اسرائیل مرتکب چنین کاری خواهد شد یا نه؟ اما با این حال تردید دارم که اسرائیل بعد از چنین عملی، بیش از پنج سال دوام بیاورد. اسرائیل با این کار بزرگترین ضرر را به خودش خواهد زد و منفورتر خواهد شد. از طرفی یک فاجعه سیاسی هم برای آمریکا خواهد بود. اگر خیال کنیم با بمباران ایران همه چیز حل خواهد شد سخت در اشتباهیم. در نتیجه چنین عملی، نفرت بیشتر و گسترده تری نسبت به آمریکا در منطقه ایجاد می شود و وضعیتی به وجود خواهد آمد که آمریکا مجبور شود به طور کلی خاورمیانه را ترک کند. این بزرگترین لطمه به ایالات متحده خواهد بود مخصوصا که حمایت و همراهی روسیه و چین و حتی اروپا را نیز نخواهیم داشت.»

[1] این شبکه مدعی است که اخبار حقیقی را پوشش می دهد؛ اخباری که در سی.ان.ان ، فاکس نیوز، ای.بی.سی و... نخواهید شنید. شبکه "اخبار واقعی" در ازای دریافت پول، اجازه می دهد که برنامه هایش از طریق وب سایت شبکه دریافت شود.

 
طبقه بندی: فیلم و دانلود،  سیاسی،