تبلیغات
یک فنجان چای داغ - جزئیاتی از روابط پنهان قطر و رژیم اسرائیل
تاریخ : سه شنبه 18 بهمن 1390 | 01:13 ب.ظ | نویسنده : امیر حسین عربان


اینبار قطر
کشوری پنهان کار که از این به بعد رو بازی می کند.... در واقع در سخنانی که به تازگی افشا شد متوجه نکاتی می شویم که مربوط به رابطه ی قوی قطر و رژیم صهیونیستی می شود!
با نگاهی عمقی تر می توان قطر را از لحاظ دیپلماسی ماکتی از اسرائیل دانست!
البته از این کشورهایی که پنهانی کار می کنند کم نیستند کما اینکه می توان از روسیه هم به عنوان یک کشور پنهان کار نام برد.
چرا روسیه؟
به نظر من روسیه بیان می کند که مخالف حمله به ایران هست ولی در پس این مخالفت ها سودهای کلانی به جیب می زنند که اگر یکی از این منشاء ها از طرف ایران قطع شود آنها از هزار تا آمریکا و اسرائیل بدتر می شوند همانطور که چین هم از این قائله مستثنا نیست!
در واقع اگر می بینید کشور هایی مانند روسیه ، چین ، ژاپن و ... با تحریم نفتی ایران مخالفت می کنند مطمئن باشید آنها دلشان به حال ایران نسوخته بلکه در پس این مخالفت سود های کلانی به این کشور ها می رسد!
اما قطر! کشوری کوچک در آبهای خلیج همیشگی فارس که با کشور های امارات و عربستان مرز زمینی و با ایران مرز آبی دارد.
این کشور از لحاظ منابع، کشوری غنی لحاظ می شود و کشوری سرمایه دار محسوب می شود که یکی از پایگاه های مهم آمریکا در جوار این کشور وجود دارد! همین مساله باعث می شود که رابطه ی خوب امرای قطر با سران ماسون بیش از پیش احساس شود!
به نظر من قطر برای اسرائیل نقش حزب الله لبنان برای ایران را دارد!
سخن خود را با بیان این مطلب کوتاه می کنم:
کشور قطر و امرای این کشور در واقع پستچی قابلی در منطقه برای اسرائیل هستند!
لطفا به ادامه ی این مطلب جذاب توجه فرمایید:
مدیر سابق دفتر حفظ منافع رژیم صهیونیستی در قطر جزئیاتی از روابط پنهان قطر و اسراییل را فاش كرد.
به گزارش پانا، "سامی ریویل" مدیر سابق دفتر حفظ منافع رژیم صهیونیستی در دوحه پایتخت قطر، در كتابی كه اخیرا تألیف و منتشر كرده جزئیاتی از روابط پنهان قطر و اسراییل را فاش كرد.

وی در این كتاب كه "پرونده روابط محرمانه قطر و اسراییل" نام دارد، در مورد علت برقراری رابطه میان دوحه و تل آویو، نوشت: در واقع نقش قطر در منطقه مانند یك پستچی خوب است برای اسراییل. قطر بسیاری از كشورهای عربی و به ویژه كشورهای مغرب عربی را به برقراری روابط به ویژه رابطه اقتصادی و امنیتی محرمانه با اسراییل تشویق كرد.

"سامی ریویل" همچنین افزود: كمكی كه مسئولان ارشد قطر و شركت‌های قطری بزرگ دریافت كردند، به آنان كمك كرد كه با مشكلات پیش روی روابط قطر و اسراییل مقابله كنند. قطر در واقع از زاویه دادن پایگاه نظامی آمریكایی در خاك خود، به سوی برقراری رابطه با اسراییل روی آورد.

این رابطه به گونه‌ای مستحكم شد كه می‌توان گفت اكنون رابطه دوحه - تل آویو كاملا باز است. "ریویل" در بخشی از كتاب خود با هدف اثبات این ادعا، به اظهارات امیر قطر در گفت و گو با شبكه MBC كه تنها سه ماه بعد از روی كار آمدن بیان شده بود، اشاره كرد. وی در آن گفت و گو در مورد طرح سه جانبه صادرات گاز میان قطر، اردن و اسراییل سخن گفت.

بدین ترتیب تحریم گازی اسراییل كه توسط اعراب انجام می‌شد، شكسته شد. این دیپلمات صهیونیست در ادامه افزود: روابط موجود میان اسراییل و برخی مؤسسات و شركت‌های هواپیمایی عربی كه از سال 1994 میلادی تاكنون برقرار است، توسط قطر تدارك دیده شد.طبقه بندی: سیاسی،  اجتماعی،