تبلیغات
یک فنجان چای داغ - هدف آمریکا از اعلام تاریخ دقیق حمله به ایران چیست؟
در چند روز اخیر پس از سخنرانی واضح رهبری خبر های گوناگونی از حمله ی مستقیم اسرائیل و غیر مستقیم آمریکا به ایران به گوش رسیده:
هدف از این پست تحلیل این مواضع است.
پس تا آخر پست با ما باشید:

مردم ایران همان هایی هستند که به آن شکل انقلاب کردند
مردم ایران همان هایی هستند که بعد از پیروزی انقلاب برای دفاع از ناموس خود روبروی گلوله های تانک و هواپیما و انواع سلاح های پیشرفته ی آن زمان بدون هیچ امکاناتی ایستادند
مردم ایران همان هایی هستند که رو در روی سران فنته ایستادند از بنی صدر تا این جناب << چیز >> !
مردم ایران همان هایی هستند که از قبل از انقلاب شعارشان یا حسین بوده و کماکان با این شعار زندگی می کنند
مگر نه آنکه این گونه بوده است؟
پس هدف رژیم صهیون و آمریکا چیست؟
ما زیر فشار تحریم های شما شکنجه نشده ایم بلکه احمدی روشن ها پرورانده ایم
ملت ما پشتوانه ی نظام جمهوری اسلامی هستند نه جمهوری ایرانی!
در وبلاگ ها، در سایت های خارجی برای اینکه مردم ما را جدای از اسلام نشان دهند می گویند: ما ایرانی نیستیم چون اسممان عربی است و .....!
جاهلیت عربی اینک نزد اندک فارسی زبان هاست!
نه! اکثریت مطلق ملت ایران مسلمان و پایبند به نظام هستند و آن اقلیت ها همان خوارج زمان امام علی (ع) هستند
اما هدف از این سخنان چیست؟
تهدیدی که آمریکا و اسرائیل کرده اند کوچکترین اثری در دل شیر ملت ایران ندارد!
کما اینکه در نماز های جمعه در دیگر مناسبت ها هر وقت سخن از این دو کشور حقیر می آید فریاد مرگ بر آنها فرو می ریزد!
سخن خود و ملت ایران را در چند شعار خلاصه می کنم و در ادامه ی مطلب به اخباری از تهدید آمریکا و اسرائیل توجه فرمایید.
ملت ایران به پا خیزید و در روز با شکوه 22 بهمن مشتی دیگر بر دهان سران ماسونی دنیا و استکبار جهانی بکوبید.
ملت ایران به پا خیزید تا دشمن شاد نشویم!!
جواب ملت ایران به تهدید ظالمان از ابتدای انقلاب این جمله بوده است:

هیهات من الذله
الله اکبر        
الله اکبر
لطفا به ادامه ی مطلب توجه فرمایید:
«لئون پانه تا»، وزیر دفاع آمریکا، به تازگی در گفت‌وگو با روزنامه «واشنگتن پست» اعلام کرد: اسرائیل برنامه‌ریزی کرده بین ماه‌های «آوریل تا ژوئن»، یعنی در بهار آتی به ایران حمله کند. سخنان پانه تا بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان پیدا کرد و برداشت‌های گوناگونی از آن شد؛ اما پرسش این است که هدف اصلی وی از بیان این اظهارات چه بوده است؟!

به گزارش «تابناک»، هر چند بیشتر رسانه‌ها، به ویژه رسانه‌های غربی، سخنان اخیر پانه تا را در راستای سیاست اعلامی ایالات متحده مبنی بر تلاش برای بازداشتن رژیم اسرائیل از حمله یکجانبه به ایران ارزیابی کرده‌اند، گویا اهداف دیگری در این میان هست.

در حقیقت، کاخ سفید از بحرانی نگه داشتن فضا درباره برنامه هسته‌ای ایران سود می‌برد و به این وسیله، می‌خواهد با جدی نشان دادن خطر حمله رژیم اسرائیل، وسیله ای برای اعمال فشار دیپلماتیک بر ایران بیابند. نشانه‌ای که می‌توان در اثبات این مدعا از آن سود جست، تعیین تاریخ دقیق حمله احتمالی رژیم اسرائیل است.

در این باره باید گفت، دلیلی که «پانه تا» برای اعلام این تاریخ بیان کرده این است که ایهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل، تاریخ مذکور را به عنوان دوره‌ای حیاتی ارزیابی کرده که پس از آن ایران به «مرحله مصونیت» خواهد رسید.

اما آنچه باراک در مصاحبه‌ای در نوامبر گذشته اظهار داشت، این بود که نمی‌تواند پیش‌بینی کند، این مرحله چه زمانی فرا خواهد رسید؛ اما چرا «پانه تا» دقیقاً سه ماهه دوم سال میلادی جاری را به عنوان تاریخ حمله ذکر کرده است؟

در حقیقت ارتباط آشکاری که میان دوره آوریل تا ژوئن با مثلث آمریکا، اسرائیل، ایران وجود دارد، انقضای دوره دیرکرد شش ماهه‌ای است که اتحادیه اروپا برای تحریم نفت ایران تعیین کرده است.

به این ترتیب، آمریکا تلاش دارد با قرار دادن تهدید حمله احتمالی نظامی رژیم سرائیل در همین بازه زمانی، یعنی دوره آغاز احتمالی تحریم نفتی ایران از سوی اتحادیه اروپا، ابزارهای خود را برای فشار بر جمهوری اسلامی ایران جهت واداشتن ایران به پذیرفتن خواسته‌هایش درباره برنامه هسته‌ای افزایش دهد. باید توجه داشت که وزارت دفاع آمریکا، از اعلام خبر تعویق مانور نظامی مشترک با رژیم اسرائیل نیز استفاده مشابهی کرد. پس از لغو این مانور نظامی که بنا بود روز پانزدهم ژانویه برگزار شود، برخی منابع خبری آمریکایی گزارش دادند مقاماتی در وزارت دفاع آمریکا که نخواسته‌اند نامشان فاش شود، لغو مانور را به درخواست رژیم اسرائیل اسرائیل دانسته و ابراز نگرانی کرده‌اند که دولت این کشور بخواهد با این کار، از رو شدن دستش جلوگیری کرده و خود را برای حمله به ایران در بهار سال جاری میلادی آماده نگه دارد.

دلیل دیگر در اثبات این ادعا که هدف از سخنان پانه تا فشار بر ایران بوده، این حقیقت است که سخنان مذکور با اظهارات پیشین مقامات آمریکایی در تناقض است. ایالات متحده در پیامی که ماه گذشته به واسطه ژنرال دمپسی به اسرائیل منتقل کرد، این بود که در صورت وارد شدن اسرائیل به جنگ با ایران بدون مشورت با واشنگتن، ایالات متحده به هیچ وجه این کشور را همراهی نخواهد کرد.

با این حال در مطلبی که واشنگتن پست به نقل از پانه تا منتشر کرده، بیان شده که ایالات متحده، تعهدی شصت ساله به حفظ امنیت اسرائیل دارد و در صورتی که مراکز جمعیتی اسرائیل در معرض خطر باشند، آمریکا خود را متعهد به دفاع از این کشور می‌داند.

به این ترتیب، می‌توان نتیجه گرفت، سخنان اخیر پانه تا، چیزی بیش از تلاش برای بر هم زدن جو روانی علیه ایران نیست و در واقع هنوز قطعیتی در اقدام نظامی علیه ایران چه در اسرائیل و چه در غرب نیست.

آمریکا تلاش دارد، با واقعی نشان دادن تهدید، جمهوری اسلامی ایران را وادار به پذیرش خواست‌های خود کند. بی‌گمان، آمریکا از تبعات جدی حمله احتمالی علیه ایران آگاه است و با ارزیابی که از توان ایران دارد، حاضر به پذیرش چنین ریسکی نخواهد بود.

این سخنان مقامات آمریکایی و غربی البته یک طرف معادله است و آنان از طرف دیگر معادله یعنی ایران سخن نمی‌گویند؛ طرفی که خود به اهمیت، توان و نفوذش آگاهند، ولی در همین جنگ روانی طبیعی است که سخنی از آن به میان نیاید، اما گاه عمل بی‌تردید نکته‌ها آشکار خواهد شد.طبقه بندی: سیاسی،  دینی،  فلسفی،  اجتماعی،