تبلیغات
یک فنجان چای داغ - پدر شدن کشیشان ، کابوس کلیسای کاتولیک
تاریخ : شنبه 8 بهمن 1390 | 11:02 ق.ظ | نویسنده : امیر حسین عربان

یاهو گزارش داد؛ 

 

پدر شدن کشیشان، کابوس کلیسای کاتولیک؛ سند

مقامات رسمی کلیسای کاتولیک نیویورک، «رورند مانگاهو» را به دلیل داشتن فرزند از کلیسا اخراج کردند.  

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، یاهو از اخراج یک کشیش کاتولیک از کلیسا خبر می دهد: «یک کشیش به نام «رورند مانگاهو» که به تازگی به عنوان کشیش در کلیسای کاتولیک رومی ایالات نیویورک در آمریکا مشغول به کار شده است، پس از آنکه که مقامات رسمی کلیسا به بچه دار شدن او پی بردند، وی را از کلیسای کاتولیک نیویورک بیرون کردند.»
یاهو به نقل از اسقف «دومینیک لانگونرگو» مدعی شد: «مقامات رسمی کلیسا متوجه شدند «مانگاهو» در اولین سال حضور خود درمدرسه دینی، طی رابطه ای که با یک زن بالغ داشته (که این رابطه مبتنی بر رضایت دو طرف بوده است) بچه دار شده است.» 
یاهو در ادامه افزود: « سخنگوی کلیسای تحت نفوذ اسقف اعظم نیویورک، «یوسف زویلینگ»، مدعی شد در شرایطی که مانگاهو را از کلیسای کاتولیک رومی نیویورک بیرون کردند، هنوز مشخص نیست که وی تمایل دارد همچنان کشیش باقی بماند یا آنکه می خواهد توسط کلیسای تحت نفوذ اسقف اعظم نیویورک خلع لباس شود. مقامات رسمی کلیسا هنوز بر سر این مساله اتفاق نظر ندارند که مانگاهو در نهایت چه تصمیمی خواهد گرفت.» 
این خبرگزاری اضافه کرد: «سایر کشیشان کلیسای کاتولیک نیویورک از مساله ای که برای مانگاهو به وجود آمده است ناراحت و غمگین هستند و برای او دعا می کنند. همچنین آنها تلاش زیادی کردند تا وی را به کلیسا بازگردانند اما تا به حال کوششهایشان بی ثمر بوده است.» 
یاهو در ادامه گفت: «در سال گذشته بیوگرافی مانگاهو در روزنامه رسمی کلیسای تحت نفوذ اسقف اعظم نیویورک به چاپ رسید. او در تانزانیا بزرگ شده ولی شش سال پیش به ایالات متحده آمد. او از کودکی علاقمند بود تا کشیش شود. «مانگاهو» در بیوگرافی خود اظهار نمود، مردم از کلیسا حمایت می کنند و احترام زیادی برای آن قائل هستند. بر همین اساس من خودم را به عنوان الگویی برای سایر مردم مورد ملاحظه قرار می دهم.» 
یاهو در پایان تصریح کرد: «لازم به ذکر است در اوایل این ماه (ماه ژانویه) گابینو زاوالا که به عنوان دستیار اسقف در کلیسای کاتولیک رومی لس آنجلس فعالیت می کرد، پس از آنکه پذیرفت بطور مخفیانه خانواده ای تشکیل داده و دو فرزند نوجوان او به همراه مادرشان در ایالتی دیگر زندگی می کنند، از سمت خود استعفا داد.»
218
 

 

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
طبقه بندی: بیشتر بدانیم،  سیاسی،  دینی،