تبلیغات
یک فنجان چای داغ - دنیا را آب می برد ، کشیشان را خواب
تاریخ : پنجشنبه 6 بهمن 1390 | 04:35 ق.ظ | نویسنده : امیر حسین عربان

یاهو گزارش داد؛ 

  دنیا را آب می برد، کشیشان را خواب

پاپ به تازگی فهمید که خطری به نام سکولاریسم فرهنگی و سیاسی وجود دارد که باورهای دینی را تهدید می کند.  

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، یاهو به نقل از پاپ بندیکت شانزدهم گزارش داد: «افرادی که پیرو کلیسای کاتولیک رومی در آمریکا هستند باید خطر بزرگی که برای باورهای دینی آنها وجود دارد را درک کنند. پاپ این خطر را «سکولاریسم افراطی» در عرصه سیاست و فرهنگ نامید. او در ملاقاتی که با اسقف ها در پنج شنبه (نوزدهم ژانویه) داشت ، هشدار داده بود که جریاناتی در حال شکل گیری است تا آزادیهای دینی اسقف ها را نابود سازد.»
یاهو در ادامه افزود: «گرچه پاپ صراحتا به این این مساله اشاره نکرد اما اسقف ها گله و شکایت خود را نسبت به این مساله که آزادیهای دینی شان در اثر پذیرش ازدواج همجنس گرایان و به حاشیه رانده شدن باورهای دینی در حال نابودی است، ابراز کردند.» 
این خبر گزاری در پایان اضافه کرد: «همچنین کنفرانس اسقف های کاتولیک که اخیرا در آمریکا برگزار شد، کمیته ای را تشکیل داد که وظیفه آن محافظت از اختیارات و آزادیهای دینی است. در این کنفرانس از استخدام یک وکیل و یک نماینده مجلس برای بررسی این مساله (اختیارات دینی) سخن گفته شد.»
شایان ذکر است که رهبران انقلاب اسلامی ایران از مدت ها پیش از سکولاریسم سیاسی و فرهنگی به عنوان تهدیدی بزرگ برای باورهای دینی یاد کرده بودند. ادعای اولیه «سکولاریسم» جدایی دین از سیاست بود اما این مساله به تدریج، موجب به حاشیه رانده شدن و در نهایت حذف دین از جوامع غربی گردید. از آنجا که دین برنامه ای است از طرف خداوند برای هدایت تمامی شئون زندگی بشر می باشد و سیاست نیز یکی از مهمترین حوزه های زیست انسان است، جدایی دین از سیاست موجب خواهد شد تا باورهای دینی کارکرد حقیقی خود را ازدست بدهند.
218

 

 
طبقه بندی: دینی،  سیاسی،  بیشتر بدانیم،