تبلیغات
یک فنجان چای داغ - اطعام فقرا و تبلیغ مسیحیت با مالیات مردم آمریکا

صدای آمریکا: کلیساها و سایر موسسات مذهبی در ایالات متحده سالانه صدها میلیون دلار از مالیاتی را که مردم به دولت می پردازند دریافت می کنند تا خدمات اجتماعی در اختیار مردم قرار دهند، از جمله تغذیه فقرا.

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، سایت شبکه صدای آمریکا (VOA)در خبری نوشت: «کلیساها و سایر موسسات مذهبی در ایالات متحده سالانه صدها میلیون دلار از مالیاتی را که مردم به دولت می پردازند، دریافت می کنند تا خدمات اجتماعی در اختیار مردم قرار دهند، از جمله تغذیه فقرا.»
دانا ساروگ، کشیش کلیسا، دفاع از این طرح می گوید: «همه می توانند به این کلیسا بیایند. ما از آن ها نمی خواهیم که قبل از غذا خوردن به انجیل گوش کنند. کسانی که به کلیسا می آیند از این که در حال خوردن به انجیل گوش کنند ناراحت نیستند و کارکنان کلیسا که انجیل می خوانند می گویند یکی از وظایف آنها اشاعه دینشان است.»
به نوشته صدای آمریکا، دفتری در وزارت کشاورزی آمریکا در "واشنگتن" مسئول رسیدگی به برنامه های دولتی در ارتباط با نهاد های مذهبی است. "مکس فینبرگ" که در این دفتر کار می کند می گوید: « اختلاط مسائل اعتقادی و کمک های غذایی فقط تا حدی قابل قبول است.» و می افزاید: «اگر باید دعا بخوانید تا غذا دریافت کنید یا منافعی را بدست آورید، چنین کاری غیرقابل قبول است.»
صدای آمریکا در ادامه می افزاید چنین استدلالی که "کلیساها بهتر از دولت و با هزینه کمتری می توانند فقرا را تغذیه کنند"، نگران کننده است.
این سایت به نقل از یکی از فعالان ضد مذهب در آمریکا که با این طرح مخالف است می نویسد: «گرسنگی باعث می شود مردم [در ازای غذا] به مذهب رو بیاورند و مردم وقتی گرسنه اند و آسیب پذیر، هر کاری را برای کسی که به آنها یک ساندویچ بدهد انجام می دهند.»
طبقه بندی: اجتماعی،  سیاسی،  بیشتر بدانیم،