تبلیغات
یک فنجان چای داغ - ناگفته هائی از تاریخ معاصر ایران زمین
تاریخ : یکشنبه 25 دی 1390 | 06:52 ب.ظ | نویسنده : امیر حسین عربان

ناگفته هائی از تاریخ معاصر ایران زمین

یک هیچ به نفع ایران

واژه "یار" در لغت نامه معین به معنی "دوست"، "همدم"، مجازاً "رفیق یک رنگ و موافق" و به عبارت دیگر"همراه" آمده است.

واژه "ایران" هم که اسم خاص تلقی می شود و منظور کشور عزیز خودمان است. حالا معنی "یار ایران" یا در جمع، "یاران ایران" را دیگر به راحتی می توان حدس زد.

اشتباه نکنید! هدف من تدریس دستور زبان فارسی نیست که نه دانش آن را دارم و نه این صفحه اندک مجال آن را می دهد!

لطفا به ادامه ی مطلب توجه فرمایید:


ناگفته هائی از تاریخ معاصر ایران زمین

یک هیچ به نفع ایران

واژه "یار" در لغت نامه معین به معنی "دوست"، "همدم"، مجازاً "رفیق یک رنگ و موافق" و به عبارت دیگر"همراه" آمده است.

واژه "ایران" هم که اسم خاص تلقی می شود و منظور کشور عزیز خودمان است. حالا معنی "یار ایران" یا در جمع، "یاران ایران" را دیگر به راحتی می توان حدس زد.

اشتباه نکنید! هدف من تدریس دستور زبان فارسی نیست که نه دانش آن را دارم و نه این صفحه اندک مجال آن را می دهد!

اگر خواننده پر و پا قرص این مجله باشید باید اسم یاران ایران برایتان آشنا باشد. البته معنی این یاران ایران با آن یاران ایرانی که گفتم، تفاوتش از زمین تا آسمان است؛ "دشمن"، مجازاً "رفیق دو رو که از پشت خنجر می زند" و به عبارت دیگر "خائن"، معانی جدید یاران ایران است که با خرده هوشی می توان فهمید این معانی جدید را چه کسانی به دوش می کشند. البته آنها چنین ادعایی ندارند و خودشان معتقد هستند که دوست و همراه ایران تلقی می شوند اما آن طور که ما دیده ایم و به ما گفته اند، هیچ ماست فروشی از ترشی ماستش نمی گوید...

خلاصه اش کنم، در یک کلام معنی جدید "یاران ایران" لقب "هفت سرکرده تشکیلات بهائیت" در ایران است. مهوش ثابت، فریبا کمال آبادی، جمال الدین خانجانی، عفیف نعیمی، سعید رضائی، بهروز توکلی و وحید تیزفهم همگی اعضای یک گروه درسطح ملی و موسوم به "یاران ایران" بودند. آنها وظیفه پیگیری فعالیت های تشکیلات بهائیت را در ایران به عهده داشتند. البته در اردیبهشت سال 1387دستگیر شدند تا جوابگوی این یاری (خیانت) خود به ایران باشند.  محاکمه این هفت سرکرده از دی ماه همان سال تا 24 خرداد سال گذشته، طول کشید که در نهایت هر یک به جرم جاسوسی، تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و تأسیس یک نهاد اداری و فرقه غیر قانونی به 20 سال زندان محکوم شدند.

هر چند که خود تشکیلات بهائیت هم انتظار حکم اعدام را برای دست پرورده های خود داشت و ما هم امیدوار بودیم که این خائنان به ایران و اسلام با حکم قاطعتری مجازات شوند اما 20 سال زندان، اولین و آخرین حکمی بود که برای این هفت سرکرده بهائیت در ایران رقم خورد.

 

·        دوسال فرصت برای اتحاد بین المللی علیه ایران

در این دو سال و اندی که محاکمه هفت سرکرده تشکیلات بهائیت به طول انجامید، تشکیلات آنچنان آسمان و ریسمانی به هم بافت و از کانادا گرفته تا آلمان و انگلیس و سازمان ملل، دست به دامن هر ننه قمری شد تا با ایجاد فشاری همه جانبه، ایران از محاکمه این خائنان به ملت دست بردارد.

در این میان تشکیلات بهائیت از رسانه های جمعی به عنوان بازیگر نقش اول استفاده کرد. روزی نبود که بهائیان در سایت های رسمی خود از شیوه همیشگی شان استفاده نکنند و مظلوم نمایی به راه نیندازند. تشکیلات بهائیت در این دو سال آنچنان یک کلاغ و چهل کلاغی به راه انداخت که بیا و ببین...

جان کلام اینکه سایت های "سرویس خبری جامعه بهائی"، " نگاه" و " نقطه نظر" از مهمترین منابع بهائیت در این میدان بودند و البته هنوز هم هستند.

سایت سرویس خبری بهائی، مسئول انتشار اخبار مربوط به این جریان ها بود و بیانیه ها و خبرهای ریز و درشت را از کوچکترین تا بزرگترین مسئول سازمان ملل متحد و مجمع عمومی منتشر می کرد. کشورهای مختلف دنیا از قاره اروپا تا اقیانوسیه و امریکا، حتی قطب شمال و احتمالاً پنگوئن های نواحی جنوبی یکی پس از دیگری بیانیه دادند و در دفاع از این هفت سرکرده و تشکیلات بهائیت چیزی را از قلم نیانداختند. این بار هم دوباره آن تجربه اتحاد 36 کشور علیه ایران در جنگ عراق تکرار شد...

البته این طرفداری ها در ایران هم به نوعی وجود داشت و تشکیلات بهائیت به غیر از پیروان خود، از طرف کسان دیگری نیز حمایت می شد؛ کسانی که به قول امروزی ها "تیریپ روشنفکری" بر می دارند و کتاب

چه گوآرا می خوانند و ادعای آزادی عقیده می کنند. بدون اینکه اندک مطالعه ای درباره تشکیلات بهائیت داشته باشند و فقط بر حسب شنیده هایشان خود را علامه دهر می دانند و حق به جانب!

سایت نگاه و سایت نقطه نظر هم بیشتر شامل مقالات و دیدگاه هایی بود که سعی داشت با تحریف تاریخ و ارائه برهان های جدید و به ظاهر منطقی و فرافکنی، از تشکیلات بهائیت تعریف دیگری ارائه دهد، به ویژه با مقالاتی از نویسنده های سرشناس بهائیت مانند کاویان صادق زاده میلانی، تورج امینی، حامد صبوری، ویشنو، آنتی وار، تاکنشان و تارا نیازی.

از همه مهمتر می توان به پیام های تشکیلاتی بهائیت در این رابطه اشاره کرد که در پیام های اخیر خود، نه تنها پیروان این فرقه را به مبارزه علنی تشویق می کند بلکه تبلیغ فرقه تشکیلاتی خود را در هر سطحی چه در کلاس درس، چه دانشگاه و چه محل کار، وظیفه هر بهائی دانسته است.

 

·        حکم از ابتدا 20 سال بود و 20 سال هم می ماند

اخیراً این حیله گران، بازی اینترنتی جدیدی آغاز کرده اند که چرا حکم هفت سرکرده بهائیت در ایران را از 10 سال مجدداً به 20 سال زندان افزایش داده اید؟ و دوباره حمایت های بین المللی را به دنبال این ادعای پوچ خود به راه انداخته اند.

دوباره بیانیه پشت بیانیه، آنهم برای ادعایی که هنوز صحت و سقم آن معلوم نیست. در سایت سرویس خبری بهائیت در دهم فروردین ماه، در خبری تحت عنوان "حیرت از"دورویى" مسئولان در بازگرداندن حکم ۲۰ سال زندان برای مدیران بهائی ایران" صحبت از سندی شده است که سفارت ایران در بروکسل در یکی از نشست های پارلمان اروپا ارائه کرد. سندی که بر طبق آن، حکم ۱۰ سال زندان تأیید شده است. در این خبر اینگونه آمده است: دراین سند به روشنی اظهار شده که دادگاه بدواً برای «جاسوسی، اقدام علیه امنیت ملی و تشکیل فرقه های غیر قانونی» حکم۲۰ سال صادرکرد. با این وجود در ادامه آن آمده است که رأی صادره بعداً مورد بازبینی قرارگرفت و «به ۱۰ سال زندان کاهش یافت.»

ما که بر اساس شنیده ها و دیده هایمان از ابتدا تا کنون همان خبر 20  سال زندان را داشته ایم. دیگر نمی دانیم این موجودات نادر از کجا و به چه وسیله ای شیپور در دست گرفته اند و با اخبار ساختگی خود، گوش اهل عالم را کر کرده اند که حکم را از 10 سال به 20 سال افزایش داده اند! ما که روزنامه نگار هستیم و قوه قضاییه هم بغل گوشمان است و هر تکانی که بخورد، باد به گوشمان می رساند از این اخبار بی اطلاعیم!

شاید این حربه، تیر خلاصی باشد از سوی تشکیلات بهائیت و در ذهن خود گمان کرده است که اگر به مرگ بگیرد ما به تبی مختصر راضی می شویم اما نمی داند که تاریخ ثابت کرده است مرغ های ایرانیان همیشه یک پا داشته اند نه دو پا...
طبقه بندی: اجتماعی،  بیشتر بدانیم،