تبلیغات
یک فنجان چای داغ - روزانه خانه 10 هزار آمریکایی مصادره می‌شود!

پایگاه "آکیوپای آمریکا" تصریح کرد: به خاطر بی‌خانمان شدن روزانه 10 هزار آمریکایی توسط بانک‌ها، تعداد بی‌خانمان‌های این کشور به 3 و نیم میلیون نفر در برابر 18 و نیم میلیون خانه خالی رسیده است.


به گزارش سایت اوباما، پایگاه "آکیوپای آمریکا" در گزارشی تصریح کرد: برطبق نتایج سرشماری انجام شده در ایالات متحده، از هر 2 آمریکایی یک نفر در فقر به سر می‌برد و یا درآمد کافی برای زندگی ندارد و همزمان با افزایش فقر و کاهش درآمدها، تخلیه اجباری خانه‌ها به دلیل عدم پرداخت وام‌های بانکی، وضعیت بحرانی جدیدی پدید آورده و باعث افزایش چشمگیر تعداد خانواده‌هایی شده است که خانه خود را ترک کرده‌اند.

براساس این گزارش، از ابتدای سال 2007 میلادی، بانک‌ها در حدود 8 میلیون خانه را در آمریکا از صاحبانشان گرفته‌اند. برخی دیگر از تخمین‌ها، این آمار را تا 10 میلیون خانه هم اعلام کرده‌اند.

گرفتن خانه‌ها که به عنوان راهی برای غلبه بر بحران مالی، از سوی بانک‌ها دنبال می‌شود باعث شده تا سه و نیم میلیون آمریکایی که در میان آنان برخی از کهنه سربازان هم دیده می‌شود، بی‌خانه شوند. این در حالی است که هیجده و نیم میلیون خانه خالی در آمریکا وجود دارد.

در ایالات متحده بانک‌ها روزانه بیش از 10 هزار خانه رهنی را از صاحبانشان می‌گیرند و دستور تخلیه خانه‌هایی که افراد و یا خانواده‌های بی‌خانمان در آنها ساکن شده‌اند را صادر می کنند. 

شدت و عمق بحران تخلیه اجباری خانه‌ها در آمریکا نشان‌دهنده آن است که دولت ایالات متحده نیاز فوری به سیستمی جایگزین دارد تا در آن حقوق بشر که حق داشتن خانه یک نمونه از آن است، مورد احترام قرار گیرد
طبقه بندی: بیشتر بدانیم،  اجتماعی،  سیاسی،